MENI ZAPRI

čarobni vrt v rampi /svetlobna gverila/

 

 



Čarobni vrt; 6.02. 10.03.2017 /RAMPA Lab, Kersnikova 4, Ljubljana/
odpiralni čas: pon. – tor.: 10.00 – 16.00; sr. – pet.: 10.00 – 20.00

Čarobni vrt je interaktivna svetlobna instalacija, ki s pomočjo zvoka in svetlobe združuje tehnologijo in lepoto narave. svetlobna instalacija, svojevrsten nasad čarobnih gob, je zasnovana
v obliki manjše prostorske postavitve iz štirih enot in pa ločene nadzorne konzole*, s pomočjo katere obiskovalci s premikanjem rok vplivajo na zvočno in vizualno podobo postavitve.
 


projekt je delo neformalne skupine umetnikov in programerjev iz hrvaškega Pulja imenovane Visualia Group. nekateri člani omenjene skupine so v Pulju
ustanovili Festival svetlobe Visualia, kjer je bil projekt tudi prvič predstavljen javnosti, kasneje pa je bil prikazan tudi na nekaterih drugih evropskih festivalih svetlobe.


Čarobni vrt je ob naravnih elementih, kot so rastline in kamenje, poseljen z unikatnimi gobami, izdelanimi iz umetnih smol in opremljenimi z LED-diodami ter skritimi zvočniki.
nadzorna konzola je opremljena s senzorji, ki preko programskih orodij omogočajo nadzor nad svetlobno in zvočno podobo vrta, se tako ob interakciji z gledalcem spremeni
v živ organizem in ponuja nešteto vizualno-zvočnih kombinacij. domišljena zasnova ponuja vpogled v uporabnost sodobnih tehnoloških orodij pri kreativnih procesih.

pred odprtjem razstave, ki uvaja letošnji program 11. mednarodnega festivala Svetlobna gverila (10. in 9. edicija), je čez vikend potekala dvodnevna delavnica na kateri
so člani puljske skupine Visualia Group, udeležencem razkrili skrivnosti svojega dela. bilo je veliko otrok, par punc in bilo je zabavno. prvič v lajfu sem lotala ledice.

 

po krajšemu uvodnemu predavanju o možnostih uporabe LED-svetil pri svetlobnihinstalacijah je sledilo spoznavanje umetnih mas (silikona) in tehnoloških procesov za njihovo praktično uporabo.
udeleženci smo se za tem lotili ustvarjanja svetlečih gob iz umetnih mas v katere smo vstavili LED-diode in jih povezali v skupine, ki so tvorile tri manjše vrtove. rezultati delavnice so razstavljeni
ob razstavi Čarobni vrt, pejte pogledat!
*nadzorna konzola preko katere obiskovalci s premikanjem rok vplivajo na zvočno in vizualno podobo postavitve.

 

 

1f: svetlobna gverila press
2-7f: Tjaša /Pirate Piška
8-9f: DK
10-15f: svetlobna gverila press
16f: Tjaša /Pirate Piška

1 Comment

Join the discussion and tell us your opinion.

Sabinareply
18 februarja 2017 at 6:09 pop

Noro. Dobro.

Leave a reply

Politika piškotkov

Naša spletna stran uporablja piškotke. To so majhne datoteke, ki jih ob obisku naložimo na vaš računalnik oziroma mobilno napravo. Tako lahko prepoznamo, ko se vrnete na spletno stran ter omogočimo njeno boljše delovanje in uporabo. Uporabljamo tudi piškotke za potrebe spletne analitike in integracijo socialnih omrežij.

Kaj so piškotki?

Piškotek (angl. cookie) je datoteka, ki shrani nastavitve spletnih strani. Spletna mesta piškotke shranijo v naprave uporabnikov, s katerimi dostopajo do interneta z namenom prepoznavanja posameznih naprav in nastavitev, ki so jih uporabniki uporabili pri dostopu. Piškotki omogočajo spletnim stranem prepoznavanje, če je uporabnik že obiskal to spletno mesto in pri naprednih aplikacijah se lahko z njihovo pomočjo ustrezno prilagodijo posamezne nastavitve. Njihovo shranjevanje je pod popolnim nadzorom brskalnika, ki ga uporablja uporabnik – ta lahko shranjevanje piškotkov po želji omeji ali onemogoči.

Nadzor piškotkov

Shranjevanje in upravljanje piškotkov je pod popolnim nadzorom brskalnika, ki ga uporablja uporabnik. Brskalnik lahko shranjevanje piškotkov po želji omeji ali onemogoči. Piškotke, ki jih je brskalnik shranil, lahko tudi izbrišete, navodila najdete na spletnih straneh posameznega brskalnika: