MENI ZAPRI

knjigobežnice

pretekli mesec sva  po načrtu Handmade in Moste izdelala eno knjigobežnico za Kinodvor, eno pa sva izdelala tudi za Delavnico, slednjo neomejeno samo na knjige, temveč namenjeni tudi za izmenjavo muzike in filmov.

o knjigobežnicah sta Klara in Klemen iz Handmade in Moste zapisala tole: “Knjigobežnice so slovenska podružnica širše iniciative “Little free library“,
ki spodbuja ljudi k branju in medsebojnem izmenjevanju knjig. To poteka
tako, da so na javnih mestih postavljene manjše knjižne omarice, ki jih
bralci uporabljajo po principu: oddaj eno, vzemi eno.”

projekt izmenjave knjig knjigobežnice lahko spremljaš na njihovi uradni facebuk strani ali pa na zemljevidu preveriš kje je tebi najbližja, oz. še boljše, da kar izdelaš hiško ali dve in se s svojim krajem postaviš na omenjeni zemljevid.

čeprav opažam, da trenutno te mini hiške za knjige rastejo kot gobe po dežju in jih je moč
zaslediti na različnih koncih Slovenije, sem med brskanjem  po spletu naletela na eno veliko nebulozo, MOL bravo!
sicer je to članek iz leta 2013 in se je od takrat situacija že spremenila, so take poteze definitivno dva koraka nazaj, namesto enega naprej.

iz prve roke lahko rečem, da je izdelava knjigobežnice res enostavna, ne zahteva predhodnega znanja, navodila so jasna, material pa dobavljiv v vseh trgovinah za dom in hobi program.

nacrti.zip: kosovnica lesenih delov, načrt za laserski izrez vratc, navodila za izdelavo

(grafika na spodnji fotografiji je last Handmade in Moste)

na prvih treh fotografijah je knjigobežnica s pleksi vratci izdelana za Kinodvor

na spodnjih fotkah pa knjigobežnica v delavnici, pod na novo urejenim placom za fanzine

2 Comments

Join the discussion and tell us your opinion.

Sabinareply
11 maja 2014 at 1:27 pop

Dobraaaaaaa!

Sabinareply
11 maja 2014 at 4:25 pop

Skrbnik spletnega dnevnika je odstranil ta komentar.

Leave a reply

Politika piškotkov

Naša spletna stran uporablja piškotke. To so majhne datoteke, ki jih ob obisku naložimo na vaš računalnik oziroma mobilno napravo. Tako lahko prepoznamo, ko se vrnete na spletno stran ter omogočimo njeno boljše delovanje in uporabo. Uporabljamo tudi piškotke za potrebe spletne analitike in integracijo socialnih omrežij.

Kaj so piškotki?

Piškotek (angl. cookie) je datoteka, ki shrani nastavitve spletnih strani. Spletna mesta piškotke shranijo v naprave uporabnikov, s katerimi dostopajo do interneta z namenom prepoznavanja posameznih naprav in nastavitev, ki so jih uporabniki uporabili pri dostopu. Piškotki omogočajo spletnim stranem prepoznavanje, če je uporabnik že obiskal to spletno mesto in pri naprednih aplikacijah se lahko z njihovo pomočjo ustrezno prilagodijo posamezne nastavitve. Njihovo shranjevanje je pod popolnim nadzorom brskalnika, ki ga uporablja uporabnik – ta lahko shranjevanje piškotkov po želji omeji ali onemogoči.

Nadzor piškotkov

Shranjevanje in upravljanje piškotkov je pod popolnim nadzorom brskalnika, ki ga uporablja uporabnik. Brskalnik lahko shranjevanje piškotkov po želji omeji ali onemogoči. Piškotke, ki jih je brskalnik shranil, lahko tudi izbrišete, navodila najdete na spletnih straneh posameznega brskalnika: